מאי 17 2009

שיר געגועים אחר

מאת: בשעה 00:38 נושאים: כללי

למי שלא יודע, רג'ינה אהובתי מוציאה אלבום חדש שקוראים לו Far ב- 23 ליוני. כיליון עיניים אמיתי! כבר אפשר לשמוע שיר מתוך האלבום החדש ב- MySpace שלה.

סוף סוף עשיתי בחכמה, ושמתי ב- iPod הקטן שלי שאיתו אני רוכב כל יום, את רג'ינה ספקטור. אם קראתם את הפוסט שלי עליה, אתם כבר מבינים כמה הבחורה הזאת מדהימה אותי. בפוסט ההוא דיברתי על האלבום הראשון שלה, שהוא הרבה פחות מוכר בארץ. דווקא האלבום השני הפך אותה למפורסמת, והיא אפילו התגלגלצה איתו. אז בנוסף לרכיבות היומיומות, לאחרונה כתבתי מסמך ארוך לתוך הלילה (הלילות), ותמיד כשאני כותב מסמכים אני שומע מוזיקה שכבר זורמת לי עמוק בתוך הדם ולכן רג'ינה הייתה בחירה טבעית.

ולמה אני מספר את זה לכם?

אמרתי את זה כבר פעם,באלבומים הטובים באמת, הפנינים מתגלות רק אחרי הרבה שמיעות של האלבום, וכמעט תמיד, הן השירים האחרונים באלבום. אני עוד לא הצלחתי לפצח למה זה, אבל יש לי תחושה שהאמן מסדר את השירים ככה שאלה שתופסים את האוזן מהר יהיו בהתחלה, ואלה שדורשים שמיעות חוזרות יהיו בסוף. אז השיר האחרון באלבום השני של רג'ינה הוא שיר אחר.

[audio:http://issahar.com/media/music/Regina_Spektor_-_Summer_in_the_City.mp3|titles=Regina Spektor – Summer in the City] Regina Spektor – Summer in the City

כמו אמן פוסט-מודרני, שמציג את העולם בצורה שלא הכרת, רג'ינה מציגה געגועים בצורה הכי לא רומנטית שאפשר. ועוד מנקודת מבטו של גבר. היא נשאלה בראיון "איך את יכולה לשיר מנקודת מבטו של גבר?" והיא ענתה שהיא מספרת סיפורים (Story Teller). הצורה הכמעט ברוטלית של הגעגועים של רגי'נה (Summer in the city means cleavage) והאירוניה (started to miss you sometimes) גורמים לך להרגיש עד כמה הגעגועים עזים ולא צריך רומנטיקה ופרחים בשביל זה.

אז תקשיבו לשיר (שכבר הפך להיות האהוב עלי באלבום), עדיף כמה פעמים, ואולי תתחילו להבין את הגעגועים שלי לאלבום חדש שלה, שתודה לאל, סוף סוף מגיע.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “שיר געגועים אחר”

  1. שגיאבתאריך 26 מאי 2009 בשעה 12:39

    :(

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות