דצמ 27 2009

And this one time, in Bandcamp

מאת: בשעה 02:30 נושאים: כללי

רציתי לכתוב על Feist ועל הקול המדהים שלה, אבל זה יחכה קצת.

אחד הדברים שקרו השנה הוא שקם אתר מדהים לאוהבי המוזיקה. אם טיילתם קצת ב- MySpace, אני חושב שזה אחד מהממשקים הנוראיים ביותר שראיתי מעודי (!). שום דבר שם לא מובן, אין שום סדר וזה נראה כמו האתרים שבנינו בשנת 96 באוניברסיטה (רקע צבעוני לא זז כשעושים סקרול זה רק אחד מהבעיות).

אבל אז הגיע Bandcamp. איזה יופי של אתר!

באנדקמפ בנוי עבור אמנים, כשלכל אחד יש עמוד משלו. העמוד נראה פשוט ויפה. כל אמן יכול להציג את האלבומים שלו, ולתת אותם לשמיעה ב- streaming. עד כאן זה כמו MySpace. אבל הנה התוספת: באנדקמפ גם מאפשר לאמן למכור (או לחלק) את האלבומים שלו ישר באותו עמוד. איך זה עובד? יש לינק לקניית השירים או האלבום השלם, והאמן יכול להחליט שזה עולה X, או שזה חינם או שהיוזרים יכולים לבחור מחיר (והאמן יכול להחליט על מינימום). האמן גם יכול לתת את האלבום כמעט בכל פורמט שהוא רוצה – מ- Flac עד MP3 128k.

כל כך פשוט וכל כך יפה.

אתם צריכים לראות דוגמה כדי להבין את זה. אז תלכו לעמוד של דניאלה ספקטור (שם קניתי את האלבום שלה ב- 25 שקלים).

עוד דוגמה:

השבוע קיבלתי מייל מלהקת מונוטוק (Monotalk) על זה שהם הוציאו אלבום חדש והם מופיעים בשבוע הבא (יום רביעי, 30/12/09, ב- 22:30) בתיאטרון תמונע. ואם רוצים, האלבום שלהם ניתן להורדה חינם באתר באנדקמפ. הנה הלינק – Monotalk on bandcamp. תענוג הבאנדקמפ הזה.

עוד באנדקמפ?

מורפלקסיס כבר שם. הוא לאחרונה איחד כמה חבר'ה לסשן הקלטות ספונטני ושם את זה בבאנדקמפ להורדה. אפשר למצוא שם גם עוד אלבומים שלו בחינם.

ומתוך עונג שבת האחרון:

אם ראיתם אותו באינדינגב, אתם יודעים על מה אני מדבר. אם פספסתם אותו באינדינגב אבל כל החברים שלכם לא הפסיקו לדבר עליו אחרי אינדינגב, אתם יודעים על מה אני מדבר. כל האלבומים של רייסקינדר, הלא הוא אסף עדן, הסולן של "אשכרה מתים" הירושלמית שמופיע לבד עם סמפלר ומצליח לגרום לזה להישמע מרתק – ניתנים להורדה חינמית וללא רגשות אשם בבנדקאמפ. קטפו לעצמכם כמה שתרצו. [מפ3 ושאר פורמטים לבחירתכם]

————-

אה, והכותרת היא החידה השבועית לילד.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “And this one time, in Bandcamp”

  1. יואבבתאריך 27 דצמ 2009 בשעה 21:11

    Like…

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות