דצמ 13 2010

טוויטר – תוצאות!

מאת: בשעה 04:17 נושאים: כללי

I didn't forget to tweet yesterday; I just never tweet on 12/11 in honor of the assassination of Byzantine Emperor Nikephoros II. Duh.
(Conan O'brien's 12/12/2010 tweet)

אז עבר הרבה זמן מאז הסקר שעשיתי, ותודה לכל המשתתפים. ועכשיו, למשהו שונה לגמרי – התוצאות:
ענו לי 26 אנשים, יחד איתי זה 27. מתוכם:

ל- 17 אין.

לכל הבלוגרים שענו לי (4) יש, והם עוקבים אחרי כל מיני אנשים. יחד איתי זה 5.

ל- 2 יש, אבל הם לא עוקבים בכלל.

ל- 2 אנשים פשוט יש. אחת מהם היא אשתי, והיא עוקבת כי יש לה בלוגר בבית (או בחו"ל) ויש את קונאן בטוויטר.

ל- 1 יש, כי הוא איש מחשבים שמעודכן במה שקורה בעולם. הוא גם היה בלוגר, אבל זה כנראה לא קשור.

הסברים:

כל הבלוגרים מתחזקים טוויטר. יש כאלה שמצייצים ויש כאלה שעוקבים, פשוט מהיותם מעודכנים טכנולוגית (לכתוב בלוג זה סוג של עדכנות טכנולוגית). עוד שניים שלושה פשוט מעודכנים, בלי להיות בלוגרים. יוצא לנו בערך 30% שיש להם טוויטר. אני ממש לא חושב שזה האחוזים בארץ, אלה פשוט האחוזים מהקוראים שלי ומאלה שהסכימו לענות לי בפייסבוק :)

אז בואו אני אספר לכם את דעתי על טוויטר, או במילים אחרות: מה ההבדל בין פייסבוק לטוויטר?

אז ככה: אם פייסבוק הוא האח הגדול בטלוויזיה, אז טוויטר הוא ערוץ האח הגדול. מה הכוונה? בפייסבוק אני אשים את כל הדברים שאני רוצה לספר לכולם, אבל אני לא רוצה להכביד על הציבור. אני לא רוצה לעדכן סטטוס חמש פעמים ביום כדי לספר לכולם שגיליתי אמן חדש ומגניב. פייסבוק הוא התוכנית השבועית שלי, בה אני מספר לכולם, ואין להם דרך לברוח מזה, על החיים שלי. עם מי אני בקשר, התמונות של המשפחה, וסתם חוויות שעברתי.

לעומת זאת, בטוויטר אני רוצה לדבר כל הזמן, לפעמים רק על אותו נושא, ורק מי שאני באמת מעניין אותו, יכול להרשם, ולשמוע את כל מה שיש לי להגיד. לא קטעים נבחרים, אלא את כל הסרט.

זה למשל ההבדל בין להיות חבר של מישהו בפייסבוק לבין לעקוב אחריו בטוויטר. מי שאני עוקב אחריו בטוויטר יכול לעדכן סטטוס עשרים פעם ביום, ושנינו יודעים שזה המצב. לעומת זאת, אם הוא יעשה את זה בפייסבוק, אני כנראה יעשה לו ignore.

עכשיו זה גם מובן למה לכל הבלוגרים יש טוויטר. הם אוהבים מידע, וטוויטר, בניגוד לפייסבוק, הוא מקום נהדר לזה. הם בדר"כ גם מצייצים, כי יש להם הרבה עוקבים. גם מעודכנים טכנולוגית מבינים שזה כלי מידע נהדר.

וזה גם ברור למה לרוב האנשים אין. רוב האנשים לא רוצים לעדכן את העולם עשרים פעם ביום על נושא שמעניין אותם, ולכן מספיק להם פייסבוק.

אבל פה הטעות. טוויטר הוא קודם כלי למעקב, ואח"כ כלי לעדכון.

טוויטר ואת/ה:

אז האם כדאי לך לפתוח טוויטר? לדעתי, ברור שכן. יש לכם נושא שמעניין אתכם? בטוח שיש אנשים שמצייצים על זה, הם יוסיפו לכם הרבה מידע ועניין, ויהיה לכם כיף לעקוב אחריהם. בישול ואפיה – בטוח. מוזיקה – ברור. טכנולוגיה – אלה הראשונים. טלוויזיה, קולנוע וסתם סלבס – שור ברור.


טוויטר ואני:

בכל מקרה, אני כנראה לא אתחיל לצייץ. הסיבות הן שפשוט כמות העדכונים שאני רוצה היא  רק קצת יותר מהבלוג שלי, וזה לא יהיה ממש מעניין. העדכונים שתכננתי הם יותר עם אופי פייסבוקי מאשר טוויטרי, ומהתוצאות אפשר לראות האנשים שיעקבו אחרי במילא כבר קוראים את הבלוג. או במילים אחרות, זה יהיה בערך כמו עץ שנופל ביער, וסליחה מאלה שחושבים אחרת.

אבל אני עדיין חושב שכדאי לכל אחד לפתוח חשבון. קחו חצי שעה ותחפשו נושאים שמעניינים אתכם, ותראו שטוויטר הוא עולם מלא מידע. גם אם המידע מגיע בחבילות של 160 תווים.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “טוויטר – תוצאות!”

  1. פסיכולוג קליניבתאריך 06 פבר 2011 בשעה 14:25

    אני חולה על טוויטר. האמת אני לא מצייץ בכלל אבל מאוד אוהב לרקוא ציוצים של אנשים אחרים.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות