דצמ 31 2017

I'm Nineteen and I'm On Fire

מאת: בשעה 01:16 נושאים: סקירות

אז אחרי שגמרתי להתאכזב, להשלים עם מצבי וגם להתעצבן על זה שיש בכלל איזהשהוא קשר בין הרצון שלנו לחיות פה לבין כל מיני אנשים בעולם שלוחצים על אמנים לא להגיע, הגיע הזמן לדבר על לורד ועל האלבום שלה ״מלודרמה״. כי לפני הביטול שלה הכתרתי את האלבום הזה לאלבום השנה שלי, לאלבום מושלם, וזה לא השתנה בעקבות הביטול.

בפעם האחרונה שכתבתי עליה (Let em Talk), זה היה על אלבום הבכורה שלה, וכתבתי שאני לא כל כך מתחבר אליו כי הוא מדבר על החיים של ילדה צעירה בצד השני של העולם.

האלבום הזה לא שונה בנושא שלו – הוא מדבר על החיים שלה בתור ילדה בת תשע-עשרה, עם הבעיות של ילדה בת תשע-עשרה. אז איך אני עדיין אוהב את האלבום הזה? לא תמיד יש לי הסברים. אולי המוזיקה מעולה, אולי העיבודים מעולים, ואני בוודאות אוהב איך שהיא שרה.

השם של האלבום מתאר אותו בצורה מושלמת, ובאמת החיים בגיל תשע-עשרה מלאים במלודרמה: כל דבר נראה גדול, כל דבר נראה משנה עולמות. דיברתי עם רותם אור (totemo), והיא פחות אהבה את האלבום בדיוק בגלל שהוא עם יותר מדי דרמה. אבל זה החיים של ילדה בת תשעה-עשרה.

היא כל הזמן נזכרת בחבר שלה, באיך הוא אולי מצטער שהוא הכיר אותה, עכשיו שהיא תנציח את החיים שלהם בשירים.

כולם אומרים שהוא לא מתאים לה, שהיא ״עול״ עליו.

הם יוצאים למסיבה, שותים ומשתכרים, והיא לא נותנת לחבר של החבר שלה לנהוג, כי אז הם יהיו מרוחים על הרצפה עם אדום וזכוכיות, ויכול להיות שזה באמת ייראה להם כמו המסיבה.

היא חיה ומתה כל יום, מוצאת מישהו לשכב איתו הלילה, מגיעה כל יום למקומות מושלמים, ומה זה בכלל ״מקומות מושלמים״.

הכל דרמטי, הכל Ups and Downs. לורד משדרת דרמה בכל צעד שלה. אם תחפשו קצת קליפים שלה מהופעות (יש כאן, וכאן) תראו באיזו דרמה היא עולה לבמה, באיזו דרמה היא מתחילה לשיר. מצד שני, היא עטפה את כל המילים הדרמטיות שלה באריזת פופ מושלמת. אפשר לרקוד את האלבום שלה בקלות. יכול להיות שגם זו מעין מטאפורה נפלאה לחיים בגיל תשע-עשרה: מבחוץ הכל רקיד, קליל, מגניב ובפנים הכל סוער.

לא כל מוזיקה שאנחנו שומעים צריכה להיות מחוברת אלינו, למי שאנחנו עכשיו. במקום זה, האלבום שלה פותח לנו חלון לעולם שלה, והיא מתארת אותו נפלא, עם הדרמות וההיי והלואו.

אז גם היום, כמו לפני ארבע שנים כשכתבתי עליה, אני עדיין לא מתחבר לדרמות של החבר לשעבר, ואני לא יוצא למסיבות כל סוף שבוע ומשתכר כדי להנות, אבל אני עדיין מטורף על האלבום שלה.

 

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “I'm Nineteen and I'm On Fire”

  1. loving cousingבתאריך 31 דצמ 2017 בשעה 02:32

    welcome back!! Ive missed ur posts :)

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות