דצמ 10 2009

שלושה חודשים?

מאת: בשעה 03:54 נושאים: סקירות

רציתי להתחיל בלמה לא כתבתי כבר 3 חודשים. ניסיתי להסביר מה עבר עלי בזמן האחרון ומה שמעתי לאחרונה (והיה דווקא הרבה). אבל נתקעתי. התחלתי פוסט אבל הוא הסתבך והיה טרחני ומשעמם. אז מחקתי אותו והנה אני חוזר עם פוסט רגיל.

אני לא זוכר בדיוק מי כתב עליהם ואיך הגעתי אליהם, אבל הורדתי את Friendly Fires ואני לא מפסיק לשמוע אותם. האלבום שלהם יצא ב- 2008, בדיוק באמצע הקאמבק של האייטיז (יחד עם Hot Chip, Little boots ו- MGMT) ומשום מה הם הוציאו אותו שוב השנה. הם היו מועמדים לפרס המרקורי (שזה הפרס לאמנים בבריטניה. בסוף זכתה בו איזו ראפרית שחורה שלא הצלחתי לשמוע את האלבום שלה אפילו פעם שלישית). הם עושים דאנס פאנק שזה קצת שונה מדאנס באיזה-שהוא ניואנס שאני לא מכיר, אבל עלי הם כבר גדלו. הם די קליטים ודי חמודים והם שווים שמיעה. אני בעיקר אוהב שני שירים מעולים באלבום, אבל גם השאר נחמדים וטובים.

אז הנה האלבום, השירים, והשיר שאני הכי אוהב (Lovesick):

01. Jump In The Pool
02. In The Hospital
03. Paris
04. White Diamonds
05. Strobe
06. On Board

07. Lovesick [audio:http://issahar.com/media/music/Friendly_Fires_-_Lovesick.mp3|titles=Friendly Fires – Lovesick]

08. Skeleton Boy
09. Photobooth
10. Ex Lover

Friendly Fires

============================================================================================

אז בכל זאת, מה היה בכל הזמן הזה שלא כתבתי? היה חודש (אוקטובר) שבו עבדתי 45 שעות נוספות – לילות, ימים, ושאר כל הזמן. אחרי החודש הזה הייתי חולה שבועיים (בכל מיני רמות). וגם היה סתם ימים שהייתי עייף, או שלא היה בא לי לכתוב.

אז מה שמעתי בכל הזמן הזה? דווקא הרבה, אבל עם אופי שונה קצת מהרגיל. בזמן שעבדתי לילות כימים, תכנתתי. כשאני מתכנת אני צריך ריכוז מלא, ובשביל ריכוז מלא אני צריך שקט מוחלט.

שֶׁקֶט מֻחְלָט (ז')

מצב בו ברקע מתנגנת מוזיקה שנטחנה עד דק, אך עדיין לא נמאסה.

כשמתכנתים צריך להתרכז, ואני לא יכול להתרכז בלי מוזיקה, אבל אני צריך מוזיקה מיוחדת. היא צריכה להיות מוזיקה שכבר שמעתי. מוזיקה שלא תחדש לי כלום, שתיבלע ברקע. אני לא יכול להעביר שירים שאני לא אוהב, אני לא יכול להתעסק יותר מדי עם המוזיקה ובטח ובטח שאני לא יכול לנסות להקשיב למילים חדשות או שירים שדורשים ריכוז. לכן, זה אף פעם לא יכול להיות אלבומים חדשים.

אז איזה אלבומים עונים על ההגדרה של שקט מוחלט?

1. אלבומים מושלמים. כתבתי כבר שאלבום מושלם הוא אלבום שאתה אוהב את כל השירים בו. זה אומר שלא צריך להעביר אף שיר. גם כתבתי שזה אלבום שלא נמאס. זה אומר שאפשר לשים אותו בלופ עד שתגמור את הפונקציה/מודול/דיבאג. לדוגמא: Abbey Road, "אפרת גוש", Parachutes, Achtung Baby.

2. אלבומים קלים לשמיעה. יש הרבה אלבומים שקרובים להיות מושלמים, אבל חסר להם משהו, למשל יש להם מילים דביליות, או צפויות מדי. מצד שני, הם דוקא חזקים באספקטים אחרים: הם לא נמאסים, וכל השירים טובים. זה שוב, נותן את האופציה לשים אותם בלופ. דוגמאות: Avril Lagvine – Let Go, סינרגיה – מרגיש אחר, Junstin Timberlake – FutureSex/LoveSound.

בחודשים האחרונים מילאו לי את האוזן בעיקר שלושה אלבומים:

1. The Black Keys – Magic Potion – אלבום מושלם. כבר נשפכתי על האלבום האחרון שלהם בצורה שלא תיאמן. עברתי לאלבום אחד לפניו, Magic Potion, והוא לא נופל מהאחרון שלהם, אם לא עולה עליו. הוא הרבה יותר בלוזי ושקט ועוצמתי.

2. החברים למעלה. אלבום קל לשמיעה. אם כי נגמר מהר מדי.

3. Three Doors Down – Away From the Sun. אלבום קל לשמיעה, אבל ממש על הגבול של אלבום מושלם. השירים באלבום די צפויים, ואפילו קצת קיטשים, אבל הם לא נמאסים עלי בכלל, והם מאפשרים ריכוז מוחלט.

עוד אלבום שמילא לי את הזמן, למרות שלאו דוקא כשתכנתתי הוא Sleepy Sun – Embrace.

איך יכול להיות שמה ששמעתי כל כך הרבה פעמים הוא לא אלבום מושלם? האם המוזיקה הקלילה יכולה להיחשב איכותית?

זאת ועוד בפעם הבאה…

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “שלושה חודשים?”

  1. יואבבתאריך 10 דצמ 2009 בשעה 14:50

    ברוך השב, ידידי. :)

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות