דצמ 18 2009

על ג'סטין ודעה קדומה

מאת: בשעה 01:30 נושאים: סקירות

בפוסט שעבר כתבתי שבתקופה האחרונה אני שומע הרבה יותר מוזיקה שאני מכיר ונוח לי איתה מאשר מוזיקה חדשנית. זה נובע מצורך, ולא יימשך הרבה זמן, כי כבר עכשיו מדגדג לי באצבעות, אבל לעת עתה נתרכז במוזיקה קלה.

אני לא אוהב סלבריטאים. אני חושב שהם מסכנים. הם לא יכולים לנהל חיים רגילים, וכמעט לא תמצא סלבריטאי עם זוגיות נורמלית. אני ממש לא הייתי רוצה לצאת בבוקר מהבית ושיצלמו אותי. לא רוצה שיתעניינו באשתי וילדיי ולא האם יצאתי לחופשה או לא.

אבל יש כאלה שרוצים. מסכנים בלי לדעת שהם מסכנים. ואל תדברו איתי על הכסף. פשוט אל.

ויש כאלה שמתחזקים את הסלבריטאות שלהם. כאלה שאין להם הרבה מה להציע חוץ מזה, או כאלה שצריכים את זה לקידום כל מיני אלבומים/סרטים/וואטאוור. כזה הוא ג'סטין טימברלייק. הוא נולד מתוך בוי-בנד, שזה מראש אומר שאין לך משהו ארטיסטי להגיד חוץ מלמכור מוצר לטיפשעשרה.

אבל אני חושב שהוא גדל. כשהוא יצא מ-"אנסינק" והוציא אלבום היה אפשר לראות סנוניות של יצירתיות, למרות שהאלבום היה עדיין מוצר ולא משהו יצירתי. כשהוא הצטרף ל- Black Eyed Peas בשיר Why, כבר ממש אהבתי אותו. חשבתי שהוא פשוט תוספת נהדרת לכל ראפר באשר הוא.

ב- 2006 הוא הוציא אלבום שהשם שלו הוא חיקוי עלוב לצ'ילי פפרס. אבל האלבום לא עלוב בכלל. ולכן אני מפציר בכם – אנא, הניחו בצד כל דעה קדומה שיש לכם על זמרים שהם שחקנים שהם סלבריטאים שהם חושפי פטמות בציבור שהם חברים לשעבר של בריטני ספירס שהם יוצאי להקת בנים ותקשיבו קצת לאלבום. לג'סטין טימברלייק יש יכולות שיושבות בול על ראפ-פופ. יש לו את הסקסיות, יש לו את הכיף.

01. FutureSex/LoveSound

02. SexyBack [audio:http://issahar.com/media/music/Justin_Timberlake_-_SexyBack.mp3|titles=Justin Timberlake – SexyBack]

03. Sexy Ladies Let Me Talk To You Prelude

04. My Love [audio:http://issahar.com/media/music/Justin_Timberlake_-_My_Love.mp3|titles=Justin Timberlake – My Love]

05. LoveStoned I Think She Knows Interlude
06. What Goes Around…/…Comes Around Interlude
07. Chop Me Up

08. Damn Girl [audio:http://issahar.com/media/music/Justin_Timberlake_-_Damn_Girl.mp3|titles=Justin Timberlake – Damn Girl]

09. Summer Love Set The Mood Prelude
10. Until The End Of Time
11. Losing My Way
12. (Another Song) All Over Again

Friendly Fires

זה לא אלבום מדהים, והוא בהחלט נכנס לנישה שלו, של ראפ-פופ שיצא מסלבריטאי, אבל הוא אלבום טוב. ויש חלק משירים שהם באמת מעולים. אני חושב ש- My Love הוא אחד משירי הראפ הטובים שקיימים היום. הקצב מאחורה פשוט בנוי טוב. כמו שג'סטין עזר לבלאק אייד פיז, ככה הם עוזרים לו כאן בשיר מספר 8, וזה שיר טוב מאוד.

ושיר מספר 6 פשוט ממתק לאזניים.

אז מה אם זה לא בנוי בשביל ליצור משהו חדש לעולם כמו ביורק או רג'ינה, לפעמים גם אלבום שמטרתו למכור יודע לעשות את העבודה. צריך לשים אותו במקום שלו ולהינות ממנו. כזה פשוט.

והערת סיום: עדיין לא דיברנו על יחסי הגומלין בין מוזיקה קלה וכיפית לשמיעה בין מוזיקה איכותית. אני מניח שיגיע פוסט כזה במהרה…

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “על ג'סטין ודעה קדומה”

 1. יואבבתאריך 18 דצמ 2009 בשעה 02:25

  קשה לי לראות בטימברלייק זמר.
  הוא לא זמר, הוא פרפומר.
  הוא בהחלט מוכשר, יש לו שארם וחוש הומור לא רע (כמה מהקטעים שבהם התארח בSNL באמת מצוינים) אבל אני לא שומע אצלו אמירה מוסיקלית אמיתית, ואני לא "מאמין" לו, שזה כנראה הכי חשוב.
  ברור לי שהופעות שלו הם מצוינות, אבל אני לא מאמין לו רגשית. אני מרגיש שהמוכוונות היא בידורית, שיווקית, מינית, אופנתית. לא מוסיקלית.

  הוא איש בידור משובח. אבל זמר-זמר? אני לא בטוח. אבל זה רק אני.

 2. issaharבתאריך 18 דצמ 2009 בשעה 10:24

  אני לרגע לא אמרתי שהוא זמר (קראתי שוב…) :)
  אמרתי שכיף לשמוע אותו. ושהאלבום שלו מכוון כדי למכור. ושהוא טוב.
  אני גם חושב שלבריטני יש הרבה שירים טובים, זה לא אומר שהיא זמרת.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות