דצמ 05 2011

כמו לחטט בפצע

מאת: בשעה 02:41 נושאים: סקירות

אני כותב את זה עכשיו בדרך הבייתה מיום עבודה מתיש. יושב באוטובוס עם מחברת ועפרון בתוך באלגן של אנשים שחוזרים הביתה מיום עבודה מתיש גם להם. אבל אני אפילו לא שומע את מה שקורה סביבי, כי שאני שקוע עמוק בתוך אלבום מדהים. ג'יימס בלייק הוציא בתחילת השנה את אלבום הבכורה שלו, ואני כבר שבועיים לא שומע שום דבר אחר חוץ ממנו. המוזיקה שלו חודרת עמוק, מתישה את האוזניים, את הראש ואת הנשמה, אבל אני מוצא את עצמי חוזר לאותו אלבום שוב ושוב. זה כמו לאכול ציפורניים – זה מכוער, זה מגעיל, אתה מרגיש שאתה עושה רע לעצמך, אבל אתה לא יכול להפסיק. זה כמו לחטט בפצע, כמו לגרד עקיצה. אני מנסה כבר הרבה זמן להגדיר את המוזיקה שלו ולא מצליח. מצד אחד זה בברור אלקטרוני עם לופים וצלילים מסונתזים, מצד שני זה מאוד singer-songwriter, רק בלי המון מילים. זה קצת קרוב לבון איבר. זה לפרקים נשמע כמו סרט סטודנטים, אם הוא היה מוזיקה. הוא עושה אלקטרוניקה עדינה וקשה ויש לו קול יפה ומיוסר.

והוא יושב באוזן ולא מוכן לצאת.

יש חלקים באלבום שמתחברים אחד לשני ואתה לא מבין איפה מתחיל השיר ואיפה נגמר ואתה כולך נופל עמוק לתוך העולם המעורבל הזה שהוא יוצר לך.

אחד השירים האהובים עלי באלבום הוא שיר מספר 6. הוא לקח את השיר Limit to Your Love של Feist, חתך אותו לחצי והכניס בו לופים ועניינים ואני מהופנט כל פעם שאני שומע אותו.

[audio:http://issahar.com/media/music/James_Blake_-_Wilhelms_Scream.mp3|titles=James Blake – Wilhelms Scream]
[audio:http://issahar.com/media/music/James_Blake_-_I_Never_Learnt_To_Share.mp3|titles=James Blake – I Never Learnt To Share]
[audio:http://issahar.com/media/music/James_Blake_-_Limit_To_Your_Love.mp3|titles=James Blake – Limit to Your Love]
[audio:http://issahar.com/media/music/James_Blake_-_To_Care_Like_You.mp3|titles=James Blake – To Care (Like You)]
James Blake

אני ממליץ בחום לשמוע את כל האלבום ברצף, באוזניות טובות, בלילה כשיש שקט מסביב. אחרי שלוש שמיעות אתם תודו לי ותשנאו אותי בו זמנית.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “כמו לחטט בפצע”

  1. סימנטובבתאריך 08 ינו 2012 בשעה 14:55

    באמת נהדר, בדר"כ אני לא מתחבר לז'אנר אבל הדיסק שלו פשוט שאב אותי פנימה הבחור פשוט פנומן.
    הוא מגיע בסוף החודש לארץ אני מאוד רוצה ללכת אבל עם זה הופעה של די.ז'יי וסאמפלינג זה לא בשבילי – אין לי מושג לגבי סוג ההופעה…
    השיר האחרון measurements ביצוע גאוני!

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות