אפר 08 2008

בלוגיה זה לא מילה גסה

מאת: בשעה 11:44 נושאים: מחשבות

לאחרונה התוודעתי לבלוג מוזיקה טוב מאוד. הבלוג הוא של גיא חג'ג' (כותב ב- "Ynet תרבות" על מוזיקה), וקוראים לו "עונג שבת". זהו הבלוג האישי שלו, והוא מרחיב שם הרבה יותר מאשר הכתבות ב- Ynet.
למה אני מזכיר אותו? כי הוא פתח לי פתח לעולם של מלאנתה בלוגים על מוזיקה, והתחלתי לראות מה הכוונה במילה "בלוגיה". הרבה אנשים שכותבים בלוגים, שמים לינקים אחד לשני, מצטטים אחד את השני ובעיקרון, בונים איזו ביצה קטנה של בלוגים. למילה ביצה יש קונוטציות לא חיוביות, אבל תהיו סבלנים איתי.
אז איך זה משפיע עלי?
אני דיברתי עם גיא חג'ג', והוא אפילו קורא את הבלוג הזה, וזה עושה לי טוב. למה? כי מתייחסים לבלוג שלי. מי שקרא את המייל ששלחתי בנוגע ל- mailing list החדש, יודע שלבלוג הזה יש שתי מטרות: הראשונה והעיקרית היא לכתוב – שיהיה לי מקום להוציא את מה שיש לי להגיד לעולם על מוסיקה. והשניה והקצת פחות חשובה אך לא זניחה בכלל, היא שיקראו את הבלוג הזה. וזה שמישהו עם בלוג מרכזי בעולם המוזיקה קורא את הבלוג הזה ואפילו מגיב, זה עושה לי טוב.
ואיך עוד זה משפיע עלי?
אני התחלתי לקרוא את הבלוגים האלה (קודם את העונג, ואחר כך כל מיני אחרים שנמצאים אצלו בלינקים), והגעתי לשתי תובנות: הראשונה – כמעט לכולם יש בדיוק את אותן שתי המטרות (לכתוב ולהיקרא, בסדר הזה), אז מה רע שכולם שמים לינקים ומצטטים אחד את השני? ביצה זה דבר מאוד נחמד, כשכל הצפרדעים מלטפים זה את זה (ואין בי טיפת ציניות), וככה זה נותן יותר סיכוי שיקראו את הבלוג שלך.
התובנה השניה היא שיש מלא אנשים שכותבים על מלא מוזיקה, והרבה מהם כותבים על מוזיקה עדכנית, ועל מה שקורה היום בעולם המוזיקה. זה גרם לי לבחון את הבלוג שלי, במיוחד לאור הפרשת דרכים האחרונה שלי. אני כותב על דברים ישנים (בחלקם) ולא על דברים מגניבים וחדשים. זה קצת מעצבן ומוריד את האגו, (אזהרת פסיכו קטנה…) כי למשל מישהו בבלוג כתב על אימוג'ן היפ כאילו היא חדשה בעולם, ואני כבר שומע אותה איזה שנה, וזה יוצא כאילו אני לא מכיר (אמרתי לכם שאני קצת פסיכי). בכל מקרה זה גרם לי עוד יותר לבחון את הדרך שלי כאן בבלוג. אבל מה? אני בינתיים מאוד מרוצה מהבלוג שלי! לא רוצה לכתוב 20 מילים על דיסק חדש שיצא, כי לי לוקח הרבה יותר זמן ללמוד דיסק! למשל אחד האנשים בבלוג "האייפוד הרעב" שם את אמה פולוק כאלבום שכמעט נכנס לאלבומי השנה של 2007, ואני כבר שומע אותה בדיוק עכשיו, אז גם אני כאן! גם אני מכיר! אז מה אם אני לא כותב על זה עדיין! (טוב, נגמר עוד התקף).
הקיצר, אני חושב שאני אשאר עם צורת הכתיבה שלי, למרות שמתרחשים דברים חדשים ומגניבים בבלוגיה.
ונחזור שניה לבלוגיה – מאחורי כל הבאלגן הזה נמצאים אנשים, ואנשים מטבעם לא תמיד בטוחים בעצמם והם מחפשים קשרים אנושיים אחרים. האנשים מאחורי הבלוגים (כולל yours truly) אוהבים לכתוב וככה הם ממלאים איזה צורך. תחברו אחד ועוד אחד ויצא לכם בלוג – אני כותב ומאושר ואני גם מאוד אשמח אם אנשים יקראו אותו ואפילו קצת יגיבו. לכן הבלוגיה היא דבר נהדר. ורק עוד דבר אחד. פעם, להרים אתר היה מאוד מסובך ודרש גיק מחשבים ולכן מי שהיה לו אתר נחשב גיק. היום יש כ"כ הרבה אתרי בלוגים שזה יצא כבר מעולם הגיקים ועבר לשאר העולם. לכן הבלוגיה היא לא רק של גיקים!
אבל אצלי זה לא נכון. אצלי, כולכם יודעים שאני גיק, נכון?

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “בלוגיה זה לא מילה גסה”

 1. Mivsamבתאריך 10 אפר 2008 בשעה 23:36

  מה עם השם:
  the music's juicer
  או
  the music's juice
  ?
  אמנם לא בעברית, אבל זו אשמת הכינוי שלך.
  כיף לקרוא אותך. ואתה יכול לעדכן קצת על עצמך, נציגנו מעבר לים ישמחו מאוד.

 2. גיאחהבתאריך 11 אפר 2008 בשעה 10:41

  נחמד. אני אוהב את התובנות שהגעת אליהן :-)

  את דעתי בעניין אתה כבר יודע, ואני שמח שהחלטת להמשיך במתכונת הנוכחית. אישית, אני ממליץ לא לנסות לתפוס את הזנב של כולם ולהשיג אותם – זה בלתי אפשרי, יש יותר מדי בלוגים ויותר מדי מוזיקה ותמיד יהיה מי שיכתוב לפניך על משהו. אז מה! זה לא אומר שאין לך מה להוסיף בנושא :)

  ואם כבר אחד המגיבים הציע שם לבלוג על בסיס Juice, אז אולי Juicebox? אלה הקרטונים הקטנים האלה עם המיץ, ולי זה מזכיר את ה-Jukebox, מכונות התקליטים האלה שהיו פעם בארה"ב בבתי קפה וכדומה.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות