מאי 13 2008

דברים שכתבתי ביום הזכרון (ואני לא רוצה לזרוק)

מאת: בשעה 21:33 נושאים: מחשבות

את זה כתבתי ביום הזכרון, ולא הספקתי לגמור. אני לא רוצה לזרוק את זה, אז אני מפרסם את זה כמו שזה, למרות שאפילו לא התחלתי להסביר למה אני מעביר את יום הזכרון כמו שאני מעביר אותו.
————————————————————————–

אזהרה – קיטש לפניך!!
יש כאלה שיקראו לי wuss, יש כאלה שיקראו לי פחדן עלוב ויש כאלה שיקראו לי סתם נמושה, אבל אני לא רואה טלוויזיה ביום הזכרון. לראות ילדים שכבר אינם והורים שמנסים לאחוז בזכרון ילדיהם גורם לי סיוטים למשך כמה שבועות (ואין פה הגזמה – לא בסיוטים ולא בזמן שלוקח לי להחלים). אמא שלי אמרה לי תמיד "כשיהיה לך ילדים, תבין" והיום כשיש לי כבר שניים אני קצת מבין. בשבוע שעבר לעדי היה אבעבועות רוח ואתמול שגיא סבל מכאבי בטן. בתור הורה אתה סובל כ"כ הרבה עם הילדים שלך – הלב שלך יוצא כל פעם שהם בוכים וכל פעם שהם קצת סובלים, ואתה מתמלא באושר כל פעם שהם שמחים. לשגיא תמיד היה צחוק מדבק ועכשיו לעדי יש צחוק עוד יותר מדבק. עוד משהו שאמא שלי אמרה לי ואתה מבין אותו רק כשאתה חווה אותו – האהבה שלך לילדים שלך רק גדלה עם כל יום שעובר – אחרי שהילדים גדלו ונקשרת אליהם אתה לא מבין איך אפשר לאהוב יותר, אבל זה פשוט קורה. ואז ביום הזכרון אתה רואה הורים שעברו 18 שנה עם הילדים שלהם והם בטח אוהבים אותם פי עשרים ממה שאתה אוהב את הילדים שלך והילדים אינם. אצלי בביכ"ס יש אבא שהבן שלו נהרג בהתקפה על המחסום שהוא היה בו – תמיר עצאמי – ומאותו היום לאבא שלו יש כתפיים שמוטות ועיניים כבויות (וגם פה אין הגזמה – מי שלא ראה את העיניים שלו, לא יודע מה זה עיניים כבויות). אה, גם הפסקתי ללכת לטקס הזכרון בקרית אונו (או כל טקס שהוא) כי הוא כבר לא עושה לי את זה וגם כי אני כבר לא רוצה שיעשו לי את זה ביום הזכרון.
השנה יש לי עוד סיבה להרהורים. בשבוע הבא אני מתחיל עבודה חדשה. העבודה תדרוש הרבה שעות מזמני, ואני לא מפסיק לחשוב על שעות המשפחה שאני אפסיד. זה גורם לך לחשוב על כל רגע שאתה כן עם המשפחה או עם עצמך. אני לא כ"כ במצב רוח טוב ביום הזכרון הזה.
אז איך אני כן מעביר את יום הזכרון? אני עומד בצפירה עם הילדים שלי. ושומע מוזיקה רגועה.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות