יונ 23 2009

אם היינו יודעים מה אנחנו עושים, זה לא היה נקרא מחקר, נכון?!

מאת: בשעה 00:03 נושאים: מחשבות

זה מה שכתבתי לפני חודש וחצי, כשלא יצא לי כלום. כנראה שכבר יצאתי מהבלוק שאליו נכנסתי. בעיקר בגלל שפתאום היה לי מה לכתוב (כריס קורנל), והגיעו Little Boots ורגי'נה.

אני אוהב את הפוסט הזה, אז קבלו אותו כמו שהוא.

רק נדבר שניה על הכותרת: היא של איינשטיין. נכון מעולה?

If we knew what we were doing, it wouldn't be called research, would it?

———————————————————————————-

זה כבר די ברור, אני ב- Writer's Block. לא יוצא לי כלום ואין לי איזה בעירה פנימית לכתוב משהו כמו שהיה לי בעבר. אין לי מוזיקה מיוחדת שאני צריך לספר עליה לעולם. כבר התחלתי לחשוב על הרחבת הבלוג לנושאים מנושאים שונים, אבל אז חזרתי בי מהר מאוד. כי אתם לא באמת רוצים לשמוע על האופניים שקניתי, או על הספר שאני קורא או על ספורט, נכון?! (רטורית, חבר'ה, רטורית).

ויש עוד כמה דברים שטבועים עמוק בתוך מהות הכתיבה, שעושים את זה עוד יותר קשה. אז היום נדבר קצת על הכתיבה עצמה, מעין תרפיה עצמית, שתוביל בסוף ליציאה מהבלוק שאליו נכנסתי.

אז איך כותבים פוסט?

לכתוב פוסט זה קצת כמו מחקר. אתה יודע מאיפה אתה רוצה להתחיל, אתה כבר יודע על כמה נקודות בדרך שתפגוש (נגיד שניים שלושה דברים שרצית להגיד), יש לך שיטות, יש לך עקרונות. לפעמים הפאנצ'-ליין כבר מוכן לך. אבל כמו במחקר, אתה לא יודע איך זה יתפתח. איך הקשרים האסוציאטיביים בראש שלך יובילו את הפוסט. כמו מחקר, גם בפוסטים אתה יכול להתקע – נגמר לך מה להגיד על הנושא כבר בהתחלה, או שהנושא לא מספיק מעניין, או שאין לך כיוונים חדשים לפתח, או שבדיוק קראת פוסט שכותב בדיוק על אותו נושא. וכמו מחקר טוב, גם פוסט צריך זמן. זמן לעבד את החומר, זמן לברור את הטפל מהעיקר, זמן לחדד נקודות חשובות.

אז איך פותחים writer's block? כמו במחקר. מנסים שוב. ושוב. ושוב. ושוברים מוסכמות. ומנסים שיטות חדשות. ומתנערים מדעות קדומות (מה, כל זה בפוסט אחד?).

ואם נוריד את הדימויים לקרקע, אז הנה כמה כללים לכותב המתחיל ולכותב התקוע (זה אני, כן?):

  1. לכתוב לכתוב לכתוב
  2. לבחון את העקרונות שלך מחדש כל פעם
  3. לכתוב קצר לפעמים, כדי שלפחות יהיה פוסט.
  4. לרענן את הבלוג
  5. אם הפסקת באמצע פוסט – לחזור אליו!!! אפילו תמחק את כולו, העיקר שתעשה אותו
  6. לא לפחד אם יצחקו עליך
  7. לכתוב מהלב

כל הזמן אני חושב שעדיין תחילת השנה, ואין דיסקים חדשים. אבל גם אם זה קצת נכון, עוד מעט מגיע מבול של דיסקים חדשים. יש Little Boots, ורג'ינה, ודוטרי.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות