אוג 06 2010

Collider. שוּגייזינג.

מאת: בשעה 03:12 נושאים: קורה עכשיו בעולם

אז זה הפוסט הראשון בסדרת ה-"מה קורה עכשיו בעולם ומה אני חושב על זה".

אני המון פעמים מוצא מוזיקה חדשה שאני אוהב אצל אביעד מה- "האייפוד רעב". אחלה טעם יש לו. את החבר'ה האלה מצאתי אצלו. קוראים להם Collider, אחרי שפעם קראו להם Sea Exchange. הם הוציאו ממש עכשיו EP שלישי שקוראים לו Strobos.

הם עושים מוזיקה שחזרה בשנה האחרונה (בערך) לאופנה וקוראים לה שוּגייזינג. כלומר Shoe-Gazing, כלומר "בהיה בנעליים". הנה ההגדרה של זה בוויקיפדיה. מה ששוגייזינג אומר זה שהאמן די לא זז בהופעה, אלא מסתכל על הרגליים שלו. סוג של פחד קהל אצל להקה שמופיעה על הבמה. אבל כמובן שזה לא מתאר את סוג המוזיקה. סוג המוזיקה קשור גם הוא לבהיה בנעליים. מדובר על קיר רעש ודיסטורשנים בצרוף קולות עדינים ורכים שמתמזגים עם הרעש. דיי חלומי כזה משולב עם רעש תעשייתי. בגלל קיר הרעש, הנגנים בוהים כל היום ברגל שלהם שעסוקה בדיסטורשן, וזו עוד סיבה לשם של הסגנון הזה.

וזה מוביל אותנו ללהקה החמודה שלנו. אביעד לא יודע עליהם הרבה, וגם אני לא. אני רק אגיד שאני לא מפסיק לשמוע אותם. ה- EP שלהם כ"כ טוב שהם מתחילים לעשות גלים בכל הבלוגיה.

אז קבלו אותם. הפעם אני לא צריך לצרף לכם שירים או את הלינק לכל ה- EP, מכיוון שהם מחלקים את כל החומר שלהם באתר המדהים שקוראים לו BandCamp.  יותר מזה, הבאתי לכם את ה- EP ישירות להקשבה ולהורדה.

אני מאוד אוהב את שירים 4 ו- 7, אז דלגו אליהם ותגידו לי מה אתם אוהבים.

זהו להיום. תהנו.

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “Collider. שוּגייזינג.”

  1. דרורבתאריך 06 אוג 2010 בשעה 17:03

    לא יודע, אף פעם לא התחברתי לשוגייזינג. יש להקות/אלבומים מומלצים למתחילים, משהו קליט יחסית כדי לנסות בכל זאת לתת לזה צ'אנס?

  2. issaharבתאריך 06 אוג 2010 בשעה 17:09

    תנסה את collider. הם קלים יחסית.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות