אוג 30 2010

ילדת ג'אז

מאת: בשעה 10:44 נושאים: קורה עכשיו בעולם

בשבוע שעבר היה ג'אז בים האדום, ואני מתגעגע. יבוא היום שאני אבלה את סוף אוגוסט באילת בג'אז. אולי כשהילדים יהיו מספיק גדולים ואני אקח אותם איתי. 2014 – הנה אני בא.

לפני שנתיים הייתי במונטריאול בדיוק כשהתחיל פסטיבל הג'אז שם. הוא קצת יותר מפורסם מהפסטיבל באילת, אבל לא בהרבה. באמת. לא הספקתי לראות הרבה (והרבה צער וחרטה יש לי על כך). אחת המופיעות שם הייתה ילדה בת 14 שעושה ג'אז עם קול מדהים, וזה היה הפסטיבל השני שלה (גם אותה לא הספקתי לראות). קוראים לה ניקי ינופסקי. יהודיה ממונטריאול. באולמפיאדת חורף האחרונה בוונקובר היא שרה את הפזמון, ואת ה-"שיר של האולימפיאדה".

היא הופיעה ביום הראשון של הפסטיבל, וב- Ynet אומרים שהייתה הופעה טובה מאוד. אני חולה על זמרות ג'אז. אולי כי אין הרבה זמרים, ואני פחות אוהב ג'אז בלי מילים. אולי כי ג'אז מאפשר להן לעשות מה שהן רוצות עם הקול שלהן.

בכל מקרה, התחלתי לשמוע את אלבום הבכורה שלה, Nikki, והוא לא עוזב לי את האוזן. לא בגלל שהוא כ"כ טוב, אלא בגלל שהוא חמוד. היא ילדה בת 16 ואמנם אי אפשר לשמוע את זה בקול שלה אבל חסר לה קצת עומק, קצת בגרות. כמעט בכל אלבום ג'אז של זמרים (ות) יש הרבה שירים שהם קאברים לשירים ישנים. אצלה יש גם כמה שירים חדשים, והם נעים בין הפופ לג'אז. אחד אפילו כתבה לה Fiest הקנדית המדהימה.

הנה שני שירים מהאלבום שלה:

Take the 'A' Train – של דיוק אלינגטון [audio:http://issahar.com/media/music/Nikki_Yanofsky_-_Take_The_A_Train.mp3|titles=Take the 'A' Train]
Cool My Heels – שיר שנכתב לאלבום הזה. לא כ"כ ג'אז. [audio:http://issahar.com/media/music/Nikki_Yanofsky_-_Cool_My_Heels.mp3|titles=Cool My Heels]

והנה היא מלפני שנתיים (ילדה בת 14!) בפסטיבל הג'אז במונטריאול:

היא יכולה רק לגדול ולצמוח, ולהוסיף עומק ושירים משלה ויש לנו זמרת מדהימה לשנים הבאות.

איזה כיף שיש עדיין ילדים שהולכים לעשות ג'אז.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות